KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16086387
nr 1608 6387
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, "Vårsöndag, Sitjes Spanien". Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 mars 2024
kl 18:42:18
21/3 10:59:14
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason